Jakie zalety ma mieszkanie w niskiej kameralnej zabudowie?

Mieszkania w kameralnej zabudowie

Mieszkańcy miast zmęczeni dużymi hałaśliwymi osiedlami z betonu coraz częściej szukają nowego miejsca do życia w małych kameralnych enklawach. Mieszkanie w niskiej zabudowie oznacza często większy spokój i bliskość natury. Okazuje się jednak, że plusów takiego wyboru jest znacznie więcej. Sprawdźcie, jakie jeszcze zalety ma zakup mieszkania w kameralnej zabudowie.

Komfort i kameralna atmosfera

Zamieszkanie w niskiej kameralnej zabudowie zwiększa poczucie komfortu i wyjątkowości. Niskie budynki zawierające przykładowo po dwa mieszkania dwupoziomowe dają mieszkańcom wrażenie posiadania własnego domu. Wyzwala to chęć większej dbałości także o przestrzeń wspólną i właściwie jej zagospodarowanie. Takie małe enklawy kilku budynków otoczonych zielenią i małą architekturą dostosowaną do potrzeb mieszkańców tworzą emanującą spokojem kameralną atmosferę. W takich miejsca lepiej się wypoczywa i regeneruje siły. Hałas wielkomiejskich aglomeracji nie dociera tu w takim stopniu, jak w centrum miasta.

Mniejsza społeczność – większe bezpieczeństwo

Obecność sąsiadów nie bywa tam tak uciążliwa jak w blokowiskach. Człowiek ma poczucie, że znalazł swoje miejsce do życia i chętnie zacieśnia relacje z sąsiadami dla stworzenia funkcjonalnej przestrzeni wspólnej. Przykładowo, jeśli mieszkania w kameralnej zabudowie trafią do rodzin z dziećmi, mogą pomyśleć oni o stworzeniu dla swoich pociech placu zabaw. Ogrodzony teren mikro osiedla i znajomość wszystkich sąsiadów sprawiają, że mieszka się bezpieczniej. Każdy potencjalny intruz natychmiast zostaje rozpoznany. Ogrodzenie terenu zabezpiecza także przed dzikimi zwierzętami i daje większe poczucie bezpieczeństwa bawiącym się wokół domu dzieciom. Mała społeczność lepiej i szybciej integruje się ze sobą, co sprzyja nawiązywaniu przyjaźni i większej dbałości o tereny wspólne.

Więcej przestrzeni i możliwości aranżacyjnych

Kameralna niska zabudowa oferuje znacznie mniej mieszkań niż wielopiętrowe budynki mieszkalne. Oznacza to dla mieszkańców więcej przestrzeni, a także miejsc parkingowych. Docenią to szczególnie ci, mieszkający wcześniej na dużym osiedlu, gdzie znalezienie miejsca do parkowania często graniczy z cudem. Niska kameralna zabudowa to także większe możliwości aranżacyjne zarówno przestrzeni wspólnych, jak i samych mieszkań. Są one bowiem często większe niż kawalerki w wieżowcach. Duża powierzchnia wcale nie musi oznaczać większych kosztów utrzymania mieszkania w przyszłości. Jeśli wybierze się mądrze energooszczędne mieszkanie dwupoziomowe wyposażone w najnowsze technologie, może okazać się, że pozwoli to bardziej ograniczyć koszty ogrzewania niż mieszkanie w blokowisku.

Dla kogo mieszkanie w niskiej kameralnej zabudowie?

Mieszkanie w kameralnej zabudowie z dala od zgiełku centrum miasta wybierają najczęściej osoby, które są zdecydowane zamieszkać tam na stałe. Takich inwestycji nie przeznacza się raczej na wynajem, szczególnie ten krótkoterminowy. Jest to korzystne dla całej społeczności, gdyż częste zmiany lokatorów nie sprzyjają integracji i dbaniu o tereny wspólne. Kameralna niska zabudowa to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich szukających spokoju i dobrych warunków do życia. Najczęściej decydują się na nią:

  • rodziny z dziećmi,
  • osoby na emeryturze, które pragną bezpiecznie mieszkać na niskiej kondygnacji i mieć pod domem kawałek ogródka, czy ławeczki do wypoczynku,
  • młode rozwojowe pary, które szukają bezpiecznego azylu i przestrzeni dla przyszłego potomstwa,
  • wielopokoleniowe rodziny, które chcą mieszkać razem, wzajemnie się wspierając.

Mieszkania w niskiej kameralnej zabudowie z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Popularność ich wzrasta zarówno w dużych miastach, jak i na terenach podmiejskich. Deweloperzy, obserwując te trendy, coraz częściej są w stanie zaoferować przyszłym klientom dokładnie to, czego potrzebują. Przykładowo nasza firma Dewellux w najbliższej przyszłości planuje budowę takich kameralnych mieszkań dwupoziomowych w Gdyni. Będzie to inwestycja zapewniająca najwyższy standard, tworzona w oparciu o materiały wysokiej jakości i technologie, takie jak: fotowoltaika, pompa ciepła, wodne ogrzewanie podłogowe.

Kameralna zabudowa to coraz częstszy wybór miejsca do życia wśród mieszkańców miast. Daje namiastkę wiejskiego spokoju i sprzyja tworzeniu się małych, lecz prężnie działających społeczności. Mieszkanie w niskiej zabudowie zlokalizowane w mieście jest ciekawą alternatywą dla życia poza miastem. Ma też tę zaletę, że można łatwiej i szybciej dojechać do pracy, czy szkoły. W znalezieniu swojego azylu nie warto się śpieszyć, lecz dokładnie sprawdzić co oferuje deweloper. Ważną kwestią jest nie tylko cena mieszkania, ale też przyszłe koszty użytkowania takiej nieruchomości. Biorąc pod uwagę ten ostatni czynnik zdecydowanie lepiej postawić na nowe mieszkanie od dewelopera, niż to z rynku wtórnego.

 

 

 

 

*Zdjęcie wygenerowano przy pomocy AI

 

Porównaj oferty

Porównać